top of page
1.png
White.png
Timi.png

Tikal's Best Practices

מומחי הטק שלנו עוזרים לחברות
לצמוח ומשתפים אתכם בתובנות

עמוד השדרה של צוותי הפיתוח:
למה אתם צריכים Engineering Platform? 

טכנולוגיה הופכת המון היבטים בחיים שלנו לפשוטים יותר, אבל עבור צוותי פיתוח, יש אלמנטים שנעשים דווקא יותר מסובכים. ככל שהסטאק הטכנולוגי גדל והופך למגוון, קשה לסנכרן את שלל הצרכים, הגישות והכללים הדרושים לארגון. התוצאה עלולה להיות מגדל בבל טכנולוגי בלי שתהיה שפה ברורה ואחידה לכולם. 

הפתרון הוא Platform engineering, תהליך בניית פלטפורמת פיתוח שנועד לעשות סדר בכאוס ולתת את הטון. הפלטפורמה מאגדת בתוכה את כל מה שקשור לתשתיות הפיתוח בארגון: שירותים, אפליקציות, דאטה, דוקומנטציה ועוד. הכל בממשק מרוכז ויעיל. מדובר בתהליך שמומחה DevOps מוביל (או לפחות זה מה שאמור להיות) ואם בונים אותו נכון הוא עושה פלאים לארגון גם שנים קדימה. 

למומחים של טיקל היתה הזכות להוביל פרויקטים כאלה עבור שלל חברות טכנולוגיה בתחומים שונים ואנחנו כאן כדי להסביר מה היתרונות של Engineering platform ולמה דווקא כשמתכנסים למקום ברור אחד נפתחות המון אפשרויות חדשות. 

Copy of 20_F 1.png

פלטפורמות פיתוח הופכות משהו מורכב לפשוט


ככל שאנחנו מאמצים יותר כלי פיתוח ועובדים עם רשימה ארוכה יותר של ספקים ו API שונים, שיתוף הפעולה בין ובתוך הצוותים נעשה יותר מאתגר. פלטפורמה טובה לא סתם מארגנת תהליכים אלא עוזרת לארגון להתבגר, לאמץ מתודולוגיה ברורה ולעבוד ביעילות. הנה כמה תחומים בהם פלטפורמת פיתוח תעזור לכם:
 

 1. אונבורדינג לעובדים חדשים: דמיינו שבעבודה החדשה שלכם, ביום הראשון הכירו לכם מערכת ברורה, עם דוקומנטציה, כללי עבודה ותהליכים מובנים. מדובר בתהליך חלק שמקצר זמני חפיפה ומאפשר פשוט להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד. חלום.
   

 2. הגברת פרודקטיביות לעובדים קיימים: באותה נשימה, תוכלו לראות איפה השקיע כל עובד את הזמן שלו ואיפה דברים נתקעים. מי שנמצא בתפקיד שפחות מתאים לו או, לחילופין, מוכן כבר להתקדם לשלב הבא יאותת לארגון דרך הפלטפורמה.

   

 3. אינטגרציה בין כלים שונים: פלטפורמת פיתוח שבנויה נכון היא קצת כמו שלט אוניברסלי לארגון. הכל מסתנכרן במקום אחד וגם ברור לכולם באילו כלים אפשר להשתמש, איזה API ניתן להטמיע וממה עדיף לשמור מרחק.

   

 4. שיתוף ושימור ידע: הסיוט הטכנולוגי של ראש צוות הוא עובד אחד שמחזיק אצלו את הידע ואם יחליט לעזוב, יקח איתו מידע קריטי שאף אחד לא יכול לשחזר. עם כל הכבוד לתהליכי חפיפה, פלטפורמה טובה מארגנת את המידע והתהליכים הנהוגים בחברה לאורך כל הדרך ומונעת תסריטי אימה כאלה.

   

 5. התנהלות מול ספקים וכלים חיצוניים: ספקים שהארגון מעוניין להתנהל מולם הם חלק בלתי נפרד מהפלטפורמה וחשוב להבהיר מיהם. אותו היגיון פועל גם בכל מה שקשור להטמעת API במערכת באופן בטוח ונכון.
   

 6. שיפור זמני התאוששות ו Root Cause Analysis יעיל: בנוסף למניעת תקלות הודות לעבודה רק מול כלים וספקים מאושרים, הפלטפורמה מאפשרת לנטר את כל הפעילות במערכת ולאתר תקלות במהירות, לפני שהלקוחות נוטשים בתסכול.
   

 7. ניהול תקציבים: במקום שכל מפתח שיש לו גישה יבזבז הרשאות וקרדיטים כרצונו, המערכת מגבילה, מייצרת היררכיית אישורים ודואגת שמשאבים טכנולוגיים ינוהלו בצורה אחראית. 


השתכנעתם שצריך, עכשיו רק נשאר לכם לבנות את הפלטפורמה.

frames_track_same color_2 2.png

אין צורך להסביר את היתרונות הכלכליים של עבודה יעילה יותר, זמני התאוששות קצרים, תהליכי חפיפה חכמים ועוד ועוד. כל אחת מהנקודות שלעיל שווה את משקלה בזהב. 

אבל חשוב גם להבין שהרבה מהיתרונות שהזכרנו כאן מסמלים תהליך שהוא הרבה יותר עמוק מבניית טכנולוגיה. הארגון צריך לקבל החלטות ולענות על סדרת שאלות מהותיות מבחינת החזון הטכנולוגי, המטרות העסקיות, תכניות הצמיחה ועוד. בעבודה עם מומחה DevOps, השאלות הללו צפות ומציפות דילמות שעדיף להתמודד איתן עכשיו מאשר בזמן חירום. התוצאה היא ארגון בוגר שיודע לאן הוא הולך ומאפשר לעובדים להתנהל בתחושה טובה שמעודדת נאמנות ושותפות לדרך. 

מנטור טכנולוגי שראה הרבה חברות, כלים ופלטפורמות מביא איתו את הידע והמומחיות שלו לתהליך. אתם מרוויחים מהפרספקטיבה הרחבה והניסיון העצום. שאלות שלא הייתם חושבים עליהן יצילו אתכם מתהומות בדרך. השילוב של מומחיות אסטרטגית מחד ועבודה פרקטית על בניית פלטפורמת הפיתוח מאידך יוצר תהליך הוליסטי שעושה את ההבדל. 

עולם הטכנולוגיה עובר תהליכי אבולוציה וגם החברות שפועלות בו מתמודדות עם צמיחה ושינוי. חשוב מאוד לבנות "אני מאמין" שבא לידי ביטוי ביותר מסתם מצגת. פלטפורמת פיתוח תאפשר לכם לדבר בשפה ברורה לאורך כל הדרך, למנוע אי הבנות, ליצור גבולות בריאים ולהתקדם במהירות. שלבו ידיים עם מומחה DevOps של טיקל וביחד נגרום לזה לקרות. 

 

רוצים לבנות Engineering platform עם מומחה DevOps של טיקל? אנחנו כאן בדיוק בשביל זה. המומחים של טיקל מצטרפים לצוות הקיים, מובילים תהליכים ועובדים hands-on על השלמת משימות.

דברו איתנו כדי להפוך את הניסיון שלנו לצמיחה הטכנולוגית שלכם. 

Form
bottom of page